>

تنهاترین ستاره
نويسندگان
لينک دوستان

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

نظرسنجی

ديدگاه شمادرموردوبلاگ تنهاترين ستاره چيست ؟
عالى
خيلى خوب
خوب
متوسط
ضعيفجستجو

دوستان من

[ دوشنبه بیست و پنجم خرداد 1394 ] [ 22:3 ] [ سیده ضیاءتبار ]

ح: عدم منت گزاردن

مرحله بعدی گذشت در زندگي مهدوي عدم منت گزاردن همسر منتظر نسبت به شوهر است .از بدترين عادات نامطلوب و روابط ناخوشايند برخي از خانم‌ها در زندگي روزمره گله مندي و تحقير و منت شوهر است. منت و سرزنش کردن مي‌تواند بازخورد‌هاي شوهر را نسبت به انسان منفي و ناخوشايند نمايد.

عن ابي عبدالله (علیه السلام) قال: اَلمَنُ يَهدِمُ الصَّنِعَه[1]

 [1] -مستدرک الوسائل ،خ2 ص98-شرح وتفسیر دعای مکارم الاخلاق ،ج1 ص40 آقای فلسفی.


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ پنج شنبه بیست و چهارم مهر 1393 ] [ 22:57 ] [ سیده ضیاءتبار ]

 

احترام يكي از نيازهاي روحي و اساسي انسان است. انسان فطرتا نيازمند به احترام و تكريم است و دوست دارد ديگران به شخصيت او احترام بگذارند. احترام به شوهر، به او توانايي و آرامش مي بخشد. همسر منتظر بايد شوهرش را به عنوان تنها مرد محبوب بپذيرد و هيچ چيز و هيچ كس را معادل او دوست داشته باشد.با احترام او را صدا كند و سرش داد نزند و در هر مجلسي او را مقدم بشمارد و در حضور بستگان و دوستان او را تجليل كند.و خواسته و نا خواسته زمينه رنجش روحي شوهر را فراهم نسازد.

امام صادق (علیه السلام) مي فرمايد:« هر زني كه به شوهرش احترام بگذارد و آزارش نرساند، خوشبخت و سعادتمند خواهد بود.[1]»

احترام گذاشتن به شوهر سبب رضايت وي گشته و از اين مسير به شكوفايي و بالندگي مي رسد و سرور و شادي سراسر زندگيش را فرا مي گيرد. زن منتظر بايد در حضور و غياب احترام شوهر را نگهدارد، اگر در خلوت و جلوي هم نگهداشتيد زندگي شما گرم‌تر و صميمي تر مي شود و از نگاه قرآن احترام به انسان ها

احترام به خداوند است.چرا كه انسان اشرف مخلوقات است .

"ولقد كرمنا بني آدم "[2]" تكريم انسان توسط خداست "

لذا همسر منتظر می تواند در برابر سردي ها و گرمي ها و خوشي ها و گرفتاري هايش احترام شوهرش را حفظ كند و با او سازگاري نمايد و از او اطاعت نمايد و در برابر حرف هاي زننده شوهر صبر نمايد و به نظريات شوهر احترام بگذارد و با صميميت و محبت از شوهر پذيرايي نمايد و در اوج عصبانيت هرگز به او بي

 

 احترامي و اصائه ادب نكند و از معيار اسلام وسيره اهل البيت جدا نشود و حسن التبعل را در خانه فراموش نكند و از حضرت زهرا (سلام الله علیها)تأسي نمايد .حضرت زهرا (سلام الله علیها) در شوهر داري آنچنان بود كه مجاهد راه خدا علي (علیه السلام)هر وقت به آن گوشه خانه محقر فاطمه (علیهاسلام)وارد مي شد احساس آرامش مي كرد و دردهايش تسكين مي يافت تماميت حسن التبعل نيز در حضرت زهرا (سلام الله علیها) بود لذا امام موسي ابن جعفر (علیه السلام) فرمود : و همچنان علي (علیه السلام) فرمود : قال رسول الله

(صلی الله علیه وآله وسلم) : « جهاد الامره حسن التبعل »[3]« جهاد زن نيكو شوهرداري است »

همسر منتظر بخاطر تأسي از سيره اهل البت و براي بدست آوردن رضايت مولاي كريم و از فرو ريختن مرزهاي اخلاقي و شكسته شدن حريمها جلوگيري مي نمايد و از شئونات شخصيتي خود و شوهرش در زمان اختلافات و كشمكش ها محافظت مي نمايد تا رفتاري كه موجب نا رضايتي حضرت مي گردد انجام ندهد. لذا همسر منتظر با پيروي از دستورات و سيره ائمئه اطهار (علیه السلام) آن را چراغ هدايت خويش مي پندارد

چرا كه يكي از وظايف منتظران و مهدوي ياوران پيروي از دستورات آنهاست.

امام موسي بن جعفر (علیه السلام) : خوشا به احوال شيعيان ما كه در غيبت قائم ما به رشته ي ما چنگ زنند و بر دوستي ما و بيزاري از دشمنان ما ثابت قدم هستند، آنها از ما و ما از آنهاييم. آنان ما را به امامت و ما نيز آنان را به شيعه بودن پذيرفته ايم. پس خوشا به احوال آنان. به خدا سوگند آنان در روز رستاخيز هم درجه

ما هستند.[4]

 [1] بحار الانوار ج 103 ص 253

[2] سوره اسرار /70

[3] نهج البلاغه ترجمه علي زماني ، بحار ج 100 ص 247 ج 28

[4] كمال الدين تمام نعمه ج 2 ص 361 باب 34 ح 5


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ شنبه پنجم مهر 1393 ] [ 16:32 ] [ سیده ضیاءتبار ]

مرحوم میرزا جواد آقای تهرانی« رضوان الله تعالی علیه » از علماء رده اول مشهد واز شاگردان مرحوم میرزا مهدی اصفهانی بود . آقا میرزا جواد آقا به مقام خلع رسیده بود  ؛ یعنی بدنش را یعنی بدنش را در مشهد می گذاشت وخودش به مکه وکربلا واین طرف وآن طرف می رفت ودوباره بر بدن ملحق می شد .نقل از ایشان یک شب در مشهد جایی مهمان بودند وبرای بازگشت نیم ساعتی دیر کردند کلید منزل هم پیش ایشان نبودتا  داخل منزل شوند این بود که امامه شان را در آوردند وکنار دیوار روی خاک خوابیدند وعبا ی شان را روی خود انداختند آنان که ایشان را می شناختند واز کوچه رد می شدند می دیدند ایشان خواب است وبیدارش نمی کردند وبالأخره یکی از آنها که اهل سحر بودند وبه حرم می رفتند یک ساعت مانده به اذان صبح ایشان را دیدند که خاک مالی شده اند پرسید:آقا،چرا این طور شده اید ؟ فرمود : این جا خوابیده بودم . گفت :مگر در خانه کسی نیست ؟ فرمود : چرا ، ولی همسر من ده ِشب می خوابد ویک ساعت و نیم به صبح بیدار می شود . من اگر در می زدم، ایشان از خواب بیدار می شد واین ظلم بود به من هم نگفته بود اگر دیر آمدی بیدارم کن افزون بر این ، همسر من سیده است ومن در آزار ایشان تحمل جواب قیام را ندارم . همچنین گفته اند ایشان در تشییع جنازه همسر شان که زود تر از ایشان از دنیا رفت جلوی جنازه نیومدند بلکه در پس آن ایستادند در حالی که علما همیشه جلوی جنازه حرکت می کنند هر چه به ایشان اسرار کردند که جلوبروند نپذیرفت وگفت این بی احترا می است من در ایام حیاط شان از بالای سرا یشان هم رد نشدم .این نمونه ای از آراستگی به معرفت وسلوک همسر منتظرمی باشد.      

     

 

 -سیری در معارف اسلامی (5) مجموعه آثار 64 ص 205  متن سخنرانی های استاد حسین انصاریان .


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ شنبه بیست و هشتم تیر 1393 ] [ 18:3 ] [ سیده ضیاءتبار ]

 

ازشاخصه های خوش اخلاقی همسر منتظر شادی آفرینی است.

شاد زيستن يک تصميم است خيلي‌ها چنان زندگي مي‌کنند که گويي يک روز در مسير عمر عاقبت به (شادي) خواهند رسيد مثل کسي که به ايستگاهي مي‌رسد «بالاخره به اين جا رسیدم شادي»

هر يک از ما براي شاد زيستن به يک تصميم نياز دارد ما بايد از زمان محدودي که در اختيارمان قرار گرفته است حداکثر استفاده را ببريم امّا شاد بودن هميشه آسان نيست شاد بودن مي‌تواند يکي از مهمترين مبارزات ما در صفحه‌ي زندگي باشد براي شاد بودن بايد بر افکار شاد تمرکز کنيم امّا ما غالباً بر عکس عمل مي‌کنيم اغلب تغريف‌ها و تمجيد‌ها را ناديده مي‌گيريم امّا حرف‌هاي ناخوشايند را مدتها در ذهن نگه مي‌داريم لازمه شاد زيستن جستجوي زيبايي‌ها و خوبيهاست بياييد به خودمان بگوييم (تا امروز به اندازه کافي گرفته و غمگين بوده‌اي بيچارگي و درد و رنج و تنهائي کشيده‌اي اگر تصميم داري که روزي در زندگي آدم واقعاً شادي بشوي چرا از همين حالا شروع نمي‌کني).

کاز انتزاکيس گفته: (قلم و رنگ در اختيار شماست بهشت را نقاشي کنيد و بعد وارد آن شويد).[1]

 [1] - راز شاد زيستن= اندرو متيوس ص55-52.


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ چهارشنبه شانزدهم بهمن 1392 ] [ 18:37 ] [ سیده ضیاءتبار ]

والاترين هدف ازدواج، به عنوان يك نياز، برخوردار شدن از آرامش روان و آسودگي خاطري است كه خود لازمه‌ي اعتلاي وجود، شكفتن همه‌ي قابليت‌ها، همگامي و همراهي در مسير رشد و كمال و نيل به اخلاص و فلاح است و همه‌ي انديشه‌ها و برداشت‌هاي ديگر در قلمرو ازدواج و تشكيل خانواده فروعي است


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ چهارشنبه دوم مرداد 1392 ] [ 17:10 ] [ سیده ضیاءتبار ]

«بسم الله الرحمن الرحیم»

مقوله مهدویت در صورتی به پویایی و بالندگی می رسد که ما نگاهمان را به مهدویت تغییر دهیم و لحظه به لحظه چک  کنیم . که بالاخره بحث مهدویت چه بحثی است.

نکته ها

نکته اول :آیابحث مهدویت یکی ازمباحث معارف اسلامی است؟ یا روح حاکم بر معارف اسلامی است؟

نکته دوم: اگر روح حاکم بر مباحث اسلامی است این روح در کجا متجلی می شود؟

نکته سوم: عرصه هایی که مفهوم مهدویت میتواند آنها را تحت پوشش قرار بدهد چه عرصه هایی است؟مثلا آیا می تواند در حوزه اقتصاد صاحب نظر باشد یا در حوزه زیست محیطی هم نظر دهد؟

نکته چهارم:مقوله مهدویت که همه ی ما برایش فعالیت می کنیم، یا دینی که درون ماست وآن را احساس می کنیم چیست؟ اگرآن مقوله برای فعالان حوزه مهدویت روشن شود سرعت وخلاقیت کار، بالا میرود؛ و از همین خلاقیت سوژه های بی نهایتی بدست می آید که هر کدام از آنها می توانند  قلمرو کاری جدیدی برای ما فراهم کنند. پس باید جایگاه مهدویت برای ما روشن شود و معلوم شود نسبتی که بین این جایگاه و عرصه های فرهنگی سیاسی ،اجتماعی، اقتصادی و حتی زیست محیطی وجود دارد چه نسبتی است ؟ و این جایگاه بنا به نکته اول آیا جزیی از معارف اسلامی است در کنار توحید , نبوت , معاد, اخلاق و موضوعات فکری یا اینکه روح حاکم این مقولات است ؟گفتنی است هر جوابی که به این سوالات بدهیم تکلیف ما را در حوزه مهدویت مشخص می کند.

برخی معتقدند درمراکزفرهنگی دو نوع کارمند داریم؛

1/ کارمند اجرایی


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ پنج شنبه بیست و نهم فروردین 1392 ] [ 17:22 ] [ سیده ضیاءتبار ]

گروهي از خانم‌ها و آقايان به اشتباه تصور مي‌کنند که نبايستي به مشکل‌هاي جاري، زياد اهميت داد چراکه مشکل‌ها، خود به‌مرور زمان حل‌مي‌شوند. بنابراين، اين گروه سعي مي‌کنند مشکل‌هاي اساسي و اصلي را ناديده بگيرند يا روي آن‌ها سرپوش بگذارند و يا آن‌ها را خوب جلوه دهند. اگر زن يا مرد، يکي يا هر دو، براي حل مشکل‌هاي زندگي، با ديگري همکاري نکنند، به‌محض اين‌که يکي سرصحبت را براي بازگويي مسأله و مشکل زندگي بازکند و آن ديگري نپذيرد و به آن توجه نکند يا از بحث و گفت‌وشنود فرارکند، به‌زودي درهاي ارتباط سازنده و مؤثر به روي آنان، بسته خواهد شد. به اين معني که اين گروه از زوج‌‌ها، ابتدا از نظر احساسي و عاطفي و سپس از نظر جنسي، حمايتي و... از هم دور مي‌شوند و در مرحله‌ي بعدي «دير يا زود» زندگي‌شان در آستانه‌ي جدايي کامل قرار خواهد گرفت چراکه اگر موضوع‌هاي اساسي و ناراحت‌کننده حل‌وفصل نشوند، به‌مرور زمان، مسائل، پيچيده‌تر شده و ناراحتي‌هاي‌ ناشي از آن‌ها، بيش‌تر خواهند شد.

به جاي خوش‌بيني نابه‌جا و به تعويق‌انداختن راه‌حل‌ها به اين اميد که اوضاع بهتر خواهد شد و نبايستي نگران بود، مي‌بايست با مشکل‌هاي اساسي روبه‌رو شد و آن‌ها را حل کرد و به آن‌ها توجه کرد چراکه اگر مشکل‌ها به‌صورت برنده- برنده حل‌وفصل نشوند، زندگي مشترک در بلندمدت، ابتدا براي يکي و در نهايت براي هر دو، بسيار آسيب‌پذير، دردناک و غيرقابل تحمل، خواهد شد.

بايد توجه داشت حل مشکل‌ها در زمان و مکان مناسب، صورت‌گيرد. توجه ‌شود که اول از حل مشکل‌هاي کوچک‌تر شروع شود و بعد به سراغ مشکل‌هاي بزرگ‌تر رفت. در حل مشکل‌ها به‌ويژه مشکل‌هاي اساسي و بزرگ به‌طور حتم بايد از نظر و راهنمايي مشاوران و کارشناسان استفاده کرد تا به نتيجه‌هاي درست و مثبت دست‌يافت.


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ جمعه چهارم اسفند 1391 ] [ 11:32 ] [ سیده ضیاءتبار ]

والاترين هدف ازدواج، به عنوان يك نياز، برخوردار شدن از آرامش روان و آسودگي خاطري است كه خود لازمه‌ي اعتلاي وجود، شكفتن همه‌ي قابليت‌ها، همگامي و همراهي در مسير رشد و كمال و نيل به اخلاص و فلاح است و همه‌ي انديشه‌ها و برداشت‌هاي ديگر در قلمرو ازدواج و تشكيل خانواده فروعي است بر اين اصل. از اين رو توجه به همين اصل بنيادي،يعني آرامش روان و آرامش بخشيدن و آرامش گرفتن زن و مرد مهدوي مي‌بايست در انتخاب همسر و ازدواج مد نظر قرار گيرد. پر واضح است كه رسيدن به ساحل آرام زندگي و بهره‌مند شدن از سرچشمه‌ي آرامش روان، انتخاب همسري است همراه، همراهي است هم انديشه، هم انديشه‌اي است خداجو، خداجويي است حقيقت گو و صبور و صبوري است كه وجود آرامش بخشش آميزه‌اي است از مهر و محبت و عطوفت و منطق و استواري.


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1391 ] [ 22:43 ] [ سیده ضیاءتبار ]

 گريه پيامبر(ص) از عذاب زنان

از اميرالمؤمنين (علیه السلام) نقل شده است كه فرموده : من و فاطمه(سلام الله علیها)بر پيامبر اكرم(صلی الله علیه وآله وسلم) وارد شديم و ديديم كه بشدت گريه مي كنند ، عرض كردم : پدرومادرم فداي تو باد اي رسول خدا چرا گريه مي كني ؟ رسول خدا فرمود : اي علي، درآن شبي كه مرا به معراج به آسمان بردند ، زنهايي از امت خود در عذاب سختي مشاهده نمودم و از وضعيت آنها ملول و ناراحت شدم و اينك از شدت عذابي كه

بر آنها ديده ام به گريه افتادم .


موضوعات مرتبط: کبوتران منتظربه همراه سلوک مهدوی
[ یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1391 ] [ 22:39 ] [ سیده ضیاءتبار ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

تا کدوم ستاره دنبال تو باشم
تا کجا بی خبر از حال تو باشم
تقدیم به تنها ترین ستاره قلبم
می دانم كه كویر خلوت دلم نیاز به جرعه آبی دارد تا خود را با آن سیراب نمایم
در قلبم غوغایی است غوغای عشق تو ، می دانم كه مرا به حال خود وا نمیگذاری و مرا همیشه با خود همراه می سازی
بگذار تا به وسعت قلب پرمهرت زلالی عشقت را دست یابم وسرشار از شادی شوم
عزیز دلم می خواهم بادریچه ی نگاههای محبت آمیزت با دلی سیر به تماشایت نشینم و از عمق نگاهت سیراب شوم ؛تو در پاسخ به عشقم همیشه سكوت را اختیار كردی و هرگز به خود اجازه ندادی كه از لبانت شكوفه های عشق و محبت بیرون بیایدو بوی عطر خوش آنان مرا مدهوش كند
ای رویای دیرینه ی من بگذار باران عشقت بر من ببارد تا من در زیر این باران زیبا خود را سیراب نمایم وبرایت همچون زلیخای یوسف باشم
بگذار مروارید دل من توباشی ومن صدف .وای دریا بدان و که من او را چگونه دوست داشتم
عشق من در مهتاب آسمان دلت شعله كشید.
توی آسمون قلبم یه ستاره مونده تنها
امکانات وب
مهدویت امام زمان (عج) دانشنامه عاشورا آیه قرآن 
کد موزیک آنلاین برای وبگاه

فال حافظ

زیر باران

code]
[code/] کد های جاوا اسکریپت کد های جاوا اسکریپت