>

تنهاترین ستاره
نويسندگان
لينک دوستان

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

نظرسنجی

ديدگاه شمادرموردوبلاگ تنهاترين ستاره چيست ؟
عالى
خيلى خوب
خوب
متوسط
ضعيفجستجو

دوستان من

نصیحت های پدرانه آیت الله خامنه ای به زن و شوهر ها

* اگر كدورتي پيش‌ آمد بايد لابلاي محبت ذوبش كنيد. نبايد يك حرف كوچكي را بزرگ كنند و مرتب كش‌ بدهند.

* زن چه در محيط خارج خانه باشد و چه در داخل خانه در اين كشاكش با تلاطم‌هايي برخورد مي‌كند كه بيشتر به آرامش، آسايش و تكيه كردن به يك شخص مطمئن نياز دارد. او كيست؟ او شوهر است.

* سعي شما اين باشد كه در تمام دوران زندگي به خصوص در پنج سال اول با هم سازگاري داشته باشيد. اين طور نباشد كه يكي اندكي ناسازگاري نشان داد آن ديگري هم حتما در مقابل او ناسازگاري نشان دهد.

* زن و شوهر بايد به يكديگر احترام بگذارند. نه احترام ظاهري و تشريفاتي بلكه احترام واقعي. احترام را در قلب خود نگه داريد و براي هم حرمت قائل شويد.

* اگر نسبت به احساسات يكديگر بي اعتنايي و بي‌توجهي كنند به تدريج حالت بي‌محبتي از يك طرف به وجود بيايد حتما به آن طرف ديگر هم سرايت مي‌كند.

* اگر ديديد كه همسرتان يك نقطه عيبي دارد تحمل كنيد كه او ...


موضوعات مرتبط: آسيب شناسي خانواده
[ پنج شنبه بیست و یکم خرداد 1394 ] [ 19:30 ] [ سیده ضیاءتبار ]

 

 

 

مهم ترین راهکار عملی در نهادینه سازی محبت امام زمان ارواحنافداه در هفت سال نخست، فضاسازی مهدوی در داخل خانه است. مهم ترین راهکار عملی در نهادینه سازی محبت امام زمان ارواحنافداه در هفت سال نخست، فضاسازی مهدوی در داخل خانه است. اگر فرزند دلبندتان شما را در حال شنیدن دعای جان فزای ندبه ببیند و اشک را بر گوشه چشمان شما نظاره‌گر شود، خود عمیق ترین تأثیرات و پیوندهای مهدوی را در روح و جان او بر جای خواهد گذاشت.
جلوه هایی از فضاسازی مهدوی در خانه عبارت است از: انس اهل خانه با ادعیه و زیارات مهدوی به گونه ای که صدای این ادعیه و زیارات فضای خانه را دربربگیرد؛ تهیه و استفاده از پوسترها و تابلوهای مهدوی؛ تهیه نوارها و CDهای سخنرانی و مدیحه سرایی و مناجات های مهدوی و پخش آن در فضای خانه، و... .
یکی از اولیای خدا دربارة ضرورت فضاسازی مهدوی می فرماید: «وظیفه ما این است که به هر طریق ممکن نام حضرت را زنده کنیم. در زمان خانه نشینی حضرت امیر علیه السلام، شیعیان خاص برای احیای نام آن حضرت، موقع بلند شدن «یا علی» می گفتند. دوران ما، زمان خانه نشینی حضرت مهدی علیه السلام است. ما باید در همه حال و از هر طریق ممکن برای احیای نام حضرت تلاش کنیم. در همه حال بگوییم: «یا ولی عصر!» هرگاه برمی خیزیم، بگوییم:«یا ولی عصر!» هرگاه...». 
آری، در همه حال باید فضای تربیتی خانه را مهدوی کنیم. برمی خیزیم، بگوییم: «یامهدی!» می نشینیم، بگوییم: «یا مهدی!» در فضای بازی با فرزندانمان مرتب بگوییم: «یا مهدی!» و از ایشان نیز بخواهیم که بگویند: «یا مهدی!»

 

 


موضوعات مرتبط: آسيب شناسي خانواده
[ دوشنبه چهاردهم بهمن 1392 ] [ 12:42 ] [ سیده ضیاءتبار ]

 

عوامل مؤثر در تربیت

عوامل گوناگونی پیوسته در انسان و زندگانی او تأثیر می‌گذارند. مربی می‌خواهد از این عوامل در جهت مصلحت فرد بهره‌گیرد و یا احیاناً از آثار سوء آن بکاهد. این عوامل عبارت‌اند از :

الف) خانواده؛ ب) مدرسه؛ ج) گروهای دینی و اخلاقی؛ د) عوامل پیش بینی نشده.

 

 

 


موضوعات مرتبط: آسيب شناسي خانواده
[ دوشنبه بیست و سوم بهمن 1391 ] [ 10:34 ] [ سیده ضیاءتبار ]

1- آسيب شناسي خانواده در غرب

در غرب تمام شئون خانواده  آسيب جدي گرديد . كه حتي مفهوم خانواده عوض شده به گونه ايي كه امروزه شمار زيادي از جوانان در چارچوب خانواده هاي همجنس ، تك سرپرست ،

بدون ازدواج و تك عضو (تك والدي) به سر مي برند[1].

 نگاه فرهنگ غرب به خانواده به گونه اي است كه ارزش خانواده را گاه تا سرحد يك هم سفرگي ساده تنزل

مي دهد.چون فردگرايي و ليبراليسم ارزش هاي پذيرفته شده در جهان غربند[2]. غرب با شعار تشابه حقوقي زن و مرد براي زنان ارمغاني داشته است . مهريه و نفقه را توهين به شخصيت زن به حساب مي آورد ، زن براي تأمين مالي و براي بدست آوردن شخصيت اجتماعي به بازارهاي كار هجوم آوردند و غذاهاي آماده خلأ حضور آنان در منزل پر كرد و قدرت ابتكار بعنوان نقش مادري و

همسري را از دست دادند و زنان ماندند با زندگي بي روح و شرايط نا مناسب در محيط كار ، فقدان تفاهم و سازگاري با همسران و پرورش فرزندان در دامن بي عاطفه مادري ، فرار فرزندان از خانواده و غيره...............

همين شرايط به تدريج آسيب هاي حاد اجتماعي پديدآورد.تزلزل بنياد خانواده و طلاقهاي زودرس ، كودكان و نوجوانان آواره ، زنان بي سرپرست ، سؤاستفاده هاي جنسي و حتي مسائلي از قبيل همجنس بازي يا همزيستي بجاي زناشويي و ده ها معضله اجتماعي ديگر را دارد[3] .   [1] درآمدي بر نظام شخصيت زن در اسلام . محمد رضا زيبايي نژاد ص 84

[2] همان ص 85

[3] همان ص 69


موضوعات مرتبط: آسيب شناسي خانواده
[ یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1391 ] [ 21:58 ] [ سیده ضیاءتبار ]
........

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

تا کدوم ستاره دنبال تو باشم
تا کجا بی خبر از حال تو باشم
تقدیم به تنها ترین ستاره قلبم
می دانم كه كویر خلوت دلم نیاز به جرعه آبی دارد تا خود را با آن سیراب نمایم
در قلبم غوغایی است غوغای عشق تو ، می دانم كه مرا به حال خود وا نمیگذاری و مرا همیشه با خود همراه می سازی
بگذار تا به وسعت قلب پرمهرت زلالی عشقت را دست یابم وسرشار از شادی شوم
عزیز دلم می خواهم بادریچه ی نگاههای محبت آمیزت با دلی سیر به تماشایت نشینم و از عمق نگاهت سیراب شوم ؛تو در پاسخ به عشقم همیشه سكوت را اختیار كردی و هرگز به خود اجازه ندادی كه از لبانت شكوفه های عشق و محبت بیرون بیایدو بوی عطر خوش آنان مرا مدهوش كند
ای رویای دیرینه ی من بگذار باران عشقت بر من ببارد تا من در زیر این باران زیبا خود را سیراب نمایم وبرایت همچون زلیخای یوسف باشم
بگذار مروارید دل من توباشی ومن صدف .وای دریا بدان و که من او را چگونه دوست داشتم
عشق من در مهتاب آسمان دلت شعله كشید.
توی آسمون قلبم یه ستاره مونده تنها
امکانات وب
مهدویت امام زمان (عج) دانشنامه عاشورا آیه قرآن 
کد موزیک آنلاین برای وبگاه

فال حافظ

زیر باران

code]
[code/] کد های جاوا اسکریپت کد های جاوا اسکریپت